top of page

Być w Rzymie i nie widzieć trupa?

Jeżeli jest jedna rzecz, która od razu kojarzy się z antycznym Rzymem, to jest to morderstwo. Romulus zabił Remusa, by założyć miasto. Cezar został zamordowany, żeby ocalić Republikę. Kaligulę zamordowano w teatrze, Klaudiusza otruto podczas kolacji, a Galbę ścięto na Forum Romanum. W ciągu 50 lat zamordowano 26 cesarzy, a gladiatorów zabitych w Koloseum można liczyć w tysiącach.

Emma Southon wyciąga rzymskie trupy z szaf i przygląda się prawdziwym zabójstwom w historii imperium. W zabawny i błyskotliwy sposób przedstawia kulturę Rzymu, która z zabijania uczyniła nie tylko rozrywkę, ale także narzędzie polityczne oraz prawne.

Pełnokrwista historia Rzymu – takiej jeszcze nie było.

Okiem wydawcy:

Nie mam żadnych wątpliwości – dla takich książek powstał imprint HI:STORY.
Trup ściele się tu gęsto, choć to nie kryminał. A cięty jak najostrzejszy nóż język Emmy Southon sprawia, że błyskawicznie pochłaniamy kolejne strony, mimo że za pełnione są tak miłymi faktami jak otrucia, wbijanie sztyletów w plecy, rozszarpywanie przez lwy na arenie, mordowanie dzieci przez rodziców i rodziców przez dzieci.
Te opowieści uświadamiają nam, z czego zrodziły się zasady, które są podstawą współczesnych europejskich systemów prawnych. Dzięki tej książce starożytny Rzym znów żyje, pulsuje, jest zatłoczony, głośny i niebezpieczny. Uważajcie, by nie stracić w nim głowy!

Szymon Langowski

WSZYSTKIE TRUPY PROWADZĄ DO RZYMU

Emma Southon wydobywa na światło dzienne kilka ciekawych i mało znanych historii o morderstwach, rozkoszując się ich dziwacznością i makabrycznością.

„BBC History Magazine”
Dane szczegółowe:

Tłumaczenie: Maciej Miłkowski
Liczba stron: 464
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 31.05.2023
ISBN: 978-83-8135-309-0

bottom of page