top of page

Mówi się, że bycie władcą Rosji to jedno z najbardziej niebezpiecznych zajęć na świecie. Otrucia, sztylety w plecy, bojarzy, służby specjalne, zawały, wylewy, choroby i pijaństwo, to tylko niektóre zagrożenia, czyhające na ludzi rządzących Rosją.

Mariusz Samp niezwykle plastycznie pokazuje jak wyglądały ostatnie chwile najsłynniejszych rosyjskich przywódców. Od Iwana Groźnego, przez Katarzynę Wielką, aż po Stalina. Od partii szachów, przez choroby weneryczne, aż po zasikane spodnie.

Historia pokazuje, że każdemu władcy zdarza się poślizgnąć na skórce od banana. A w Rosji to śmiertelnie poważna sprawa.

Okiem wydawcy:

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak szachy zabiły jednego z najbardziej okrutnych carów, ilu partnerów seksualnych miała w końcu Katarzyna Wielka i czy na pewno zabiła ją choroba weneryczna albo jak jeden z największych zbrodniarzy XX wieku umierał w zasikanych spodniach – to jest książka dla Was. Mariusz Samp ma niezwykły dar prostego opowiadania o skomplikowanych sprawach. Dzięki niemu poznamy nie tylko ciekawostki oddające ostatnie chwile życia władców Rosji, ale także zrozumiemy wreszcie dymitriady!

Każdy, nawet najpotężniejszy władca w końcu umiera. Nawet jeśli czasami w myśl zasady „do siedmiu razy sztuka”.

SZYMON LANGOWSKI

SZACH-MAT

Mariusz Samp bez owijania w bawełnę opowiada, czym była dawniej Rosja i jaką cenę ludzie na szczytach władzy płacili za najdrobniejsze potknięcie. Ta książka pochłania od pierwszej do ostatniej strony.

Kamil Janicki, historyk, publicysta, autor książki Pańszczyzna
Dane szczegółowe:

Liczba stron: 280
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 28.02.2024
ISBN: 978-83-8135-368-7

bottom of page