top of page

Po Juliuszu Cezarze świat już nigdy nie był taki sam.

Starożytny Rzym. Namiestnik Macedonii Dolabella zostaje oskarżony o korupcję. Mając po swojej stronie skład sędziowski i najlepszych obrońców, jest pewny wygranej. Nikt nie chce oskarżać w tym procesie... Wreszcie na scenę wkracza młody śmiałek: Gajusz Juliusz Cezar.

Pierwszy tom fascynującej serii o niezwykłym człowieku, który zmienił bieg historii.

Okiem wydawcy:

Hiszpańscy pisarze mają dar opowiadania pięknych historii. Pochodzący z Walencji Santiago Posteguillo jest na dodatek wielkim znawcą starożytnego Rzymu. Długo przygotowywał się do napisania swojego opus magnum – serii powieści o życiu Juliusza Cezara. „Rzym to ja” to wspaniała powieść. Ma w sobie monumentalny rozmach, nieprzewidywalne zwroty akcji, intrygi i walkę. Walkę z rywalami, walkę z przeciwnościami, walkę o władzę, walkę o przejście do historii. To literatura w najlepszym wydaniu. Z nieskrywaną dumą prezentuję więc najlepiej sprzedającą się powieść w Hiszpanii w 2022 roku.

Szymon Langowski

RZYM TO JA

"Posteguillo czerpie z najlepszych wzorców powieści historycznej. "Rzym to ja" wciągnie zarówno tych, którzy kochają epickie historie, jak i tych, którzy doceniają dobrze opowiedziane dramaty. Spektakularna powieść."
WOJCIECH SZOT
„Gazeta Wyborcza”
Dane szczegółowe:

Tłumaczenie: Katarzyna Sosnowska
Liczba stron: 656
Oprawa: twarda
Data premiery: 11.10.2023
ISBN: 978-83-8135-347-2

bottom of page