top of page

Czy Hitler miał syna? Co z pogłoskami o jego żydowskim pochodzeniu? Czy rzeczywiście był złym malarzem, czy może jednak artystycznym geniuszem? Co zawierał jego testament i co się z nim stało? Czy był dewiantem seksualnym?

30 kwietnia 1945 roku około wpół do czwartej po południu Adolf Hitler popełnił samobójstwo w berlińskim bunkrze. Jego ciało zostało spalone. Ale czy kiedykolwiek znaleziono szczątki?

Siedemdziesiąt lat po śmierci niemieckiego dyktatora wciąż krążą najdziwniejsze historie na jego temat. Gdyby zebrać je wszystkie, powstałaby biografia pełna dziwacznych i często sprzecznych ze sobą mitów. Sjoerd J. de Boer, korzystając z badań wielu historyków i ekspertów, wnikliwie przygląda się tym mitom i próbuje rozwiać niezliczone wątpliwości, by dać nam najpełniejszy i najprawdziwszy obraz jednego z największych zbrodniarzy XX wieku.

Okiem wydawcy:

Do tej pory w wielu filmach czy serialach dokumentalnych usłyszeć można wciąż powtarzane mity i legendy o Hitlerze. Sjoerd J. de Boer już w kilku pierwszych zdaniach tej książki pokazuje, jak absurdalny byłby obraz przywódcy III Rzeszy, gdybyśmy zebrali je wszystkie i w nie uwierzyli. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się wydać tę książkę – żeby pokazać, jak było naprawdę, oraz oddzielić fakty od mitów, a prawdę od półprawd i przypuszczeń, co jest szczególnie istotne w czasach fake newsów.

Szymon Langowski

MITY O HITLERZE

Wokół przywódcy III Rzeszy jeszcze za jego życia narosło mnóstwo mitów. Sjoerd J. de Boer, bazując na źródłach, precyzyjnie się z nimi rozprawia. Jednak to, że Hitler okazuje się mniej barwną postacią, niż chcieliby wyznawcy spiskowych teorii, wcale nie umniejsza jego odpowiedzialności za popełnione przez Niemcy zbrodnie.

Bartosz T. Wieliński, "Gazeta Wyborcza"
Dane szczegółowe:

Tłumaczenie: Paweł Kruszyński
Liczba stron: 392
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 26.04.2023
ISBN: 978-83-8135-307-6

bottom of page