top of page

Kiedy w kolejnym filmie pojawiają się greccy bogowie, to Zeusa jeszcze kojarzysz, ale jakąś Chloris... Nie wiesz, czy to ściema, czy w mitologii był ktoś taki. Disney szykuje nowego Herkulesa, Spartanie z 300 nadal są wzorem męstwa, a Hestia i Hebe to nie tylko nazwy firm lub śmieszne imiona z Asterixa. Nawet nie wiesz, ile różnych elementów starożytnej kultury wciąż jest aktualnych i atakuje cię z każdej strony.

W tej książce znajdziesz odpowiedzi na pytania, które zawsze chciałeś zadać. I na te, które nawet nie przyszły ci do głowy:

• Dlaczego na Krecie niektóre kobiety brały pod pachę po dwa węże i ruszały z nimi w miasto, i to z nagim biustem?
• Czym są te całe Cyklady?
• Czy Spartanie faktycznie byli tak twardzi, jak twierdzą historycy, czy to tylko dobry PR?

"Jak zmieścić całą starożytność w jednej windzie" to rozmowa dwóch nieznajomych. Jeden jest archeologiem, drugi nie. Proste pytanie „Co robisz?” staje się początkiem zabawnego i pouczającego dialogu o dziejach ludzkości.

Przekonaj się, że starożytność wciąż wpływa na każdego z nas. Papakostas pokazuje, że jesteśmy tacy jak nasi przodkowie – nieważne, że trzymamy w ręku smartfon, a nie łuk czy lirę – bo kierują nami takie same emocje.

JAK ZMIEŚCIĆ CAŁĄ STAROŻYTNOŚĆ W JEDNEJ WINDZIE

Nic tak nie sprzyja rozmowom o archeologii i historii jak zepsuta winda i paczka chipsów. Papakostas pokazuje, że o nauce można mówić na luzie.
AGNIESZKA JANKOWIAK-MAIK, BABKA OD HISTY
Dane szczegółowe:

Tłumaczenie: Katarzyna Juchniewicz-Gajewska
Liczba stron: 320
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 22.03.2023
ISBN: 978-83-8135-241-3

bottom of page